Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Telefon: 702929148
 

stavební rekonstrukce starých chalup ,kamenné tarasy

 

Solární bouře

Vytvořeno 11.04.2010 16:07:07 | Poslední změna 11.04.2010 16:14:43

Solární bouře dneška!!!


"Současné zopakování události z roku 1859 by mělo za následek rozsáhlejší a patrně i katastrofální sociální a ekonomické dopady," usoudili vědci. Moderní elektrické sítě se totiž tak vzájemně propojily, že by velká vesmírná bouře způsobila sérii výpadů.


Jen v USA by podle odhadů bez proudu zůstalo na 130 miliónů lidí. Postihly by distribuci pitné vody, topení, odpadní systémy, telekomunikace nebo dopravu. Opravy by mohly trvat měsíce.


Když je Slunce v aktivní fázi jedenáctiletého cyklu, může rozpoutat silné magnetické bouře. Nejhorší z nich mohou vést k vytvoření proudu, který taví transformátory a vyřazuje rozvodné sítě. V roce 1989 po solární bouři vypadla elektřina v celém kanadském Québeku.

Tento úryvek byl publikován 29.ledna 2009.Dnes po dlouhé době vědci přišli na to že narušit zemský magnetismus nemusí jenom sluneční erupce.Co dalšího může tedy způsobit nerovnováhu zemského magnetismu?Je to snad něco jiného než slunce?

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one