Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Telefon: 702929148
 

stavební rekonstrukce starých chalup ,kamenné tarasy

 

Golfský proud

Golfský proud a klima v Evropě.

6.10.2010 Vznikl poprask ohledně výroku nejkrutější zima za tisíc let.!Připravte se na nejkrutější zimu za posledních tisíc let, vzkazují Evropanům polští meteorologové. Ve svých prognózách vycházejí z práce italského vědce Gianluigiho Zangariho. Ten tvrdí, že kvůli nedávné ropné katastrofě v Mexickém zálivu změnil směr jeden ze tří proudů, které tvoří teplý Golfský proud, a ten tak výrazně zeslábl. Podle jejich studie totiž zeslábl a zpomalil. Díky tomu se mohl narušit cyklus, kterýv zimě tvoří protiváhu chladným vzdušným proudům ze severu. Dále se popisuje, že díky tomu budou nad Evropou mohutné tlakové výše abude velmi mrazivo.

To vše je možné a může se to stát. Já sleduji situaci okolo Golfského proudu delší dobu a myslím, že úvaha Polských klimatologů je zcela reálná. Moje teorie je, že katastrofa v Mexickém zálivu mohla odstartovat takzvanou malou dobu ledovou. Může také nastat situace kdy budou Evropu od jihozápadu neustále atakovat tlakové níže a budou se prolínat s arktickým prouděním. Momentálně vše nasvědčuje tomuto scénáři který ještě neznáme. Velmi časté vichřice a náhlé teplotní změny až o několik desítek stupňů během jednoho až dvou dnů. Tato fáze je ještě mírná. Druhá fáze by mohla následovat nástupem obrovské tlakové níže se středem někde u Velké Británie a mohutné tlakové výše se středem někde nad Běloruskem. V tomto případě se začne zvětšovat ledový příkrov na Arktidě až ke katastrofickým rozměrům. I tak nějak to může dopadnout.

Dále si můžete přečíst různé úryvky které jsem nalezl v internetových odkazech a napsat svůj názor.1.Doba ledová je jednou z ohromných přírodních sil. Doby ledové jsou dynamické a ničivé. Vzniknou ohromné ledovce, které začnou pochodovat napříč krajinou a drtí vše co jim stojí v cestě. Zaplňují údolí, drtí kámen a obrušují vrcholky hor. Krajinu dočista vymetou. Rozsáhlé oblasti jsou doslova pohřbeny v hrobce ledu.

V grónském ledu je uchován starověký teploměr a záznam velmi dlouhého období zemského klimatu. Led zaznamenává stopy po pohromách a znečištění, kyseliny pocházející ze sopečné činnosti, usazeniny z doby Říma kdy se rafinovalo olovo a tak dále. Ale nejdůležitější ze všeho je záznam teploty, která může být zjištěna pomocí určení množství těžké vody v ledu. Pravidlem je, že čím více je těžké vody, tím bylo podnebí teplejší.

A proto výzkumníci získali ledová jádra grónského ledu a začali je zkoumat a analyzovat. Na základě tradičních pravidel globálních změn, které jsou propagovány globálním oteplováním v důsledku lidské činnosti, se měly objevit pomalé změny zemského oteplování a ochlazování, doložené obsahem těžké vody v ledových jádrech.

Ale to není zrovna to co našli.

Místo toho zjistili, že teploty mohou nečekaně a katastroficky klesnout. K čemuž již mnohokrát došlo.

Změna může přijít tak rychle, jako když vypnete světlo.

Profesor Wallz Broecker z Columbia University je přesvědčený, že na místě řidiče sedí oceán. Kvůli zásadním změnám, které byly zdokumentovány v Británii, se Broecker zaměřil na Golfský proud. Británie má mírné podnebí jen díky teplu Golfského proudu. Bez Golfského proudu by v Británii převládaly podmínky jako na zamrzlé severní Aljašce.

2.Wally Broecker a jeho společníci se začali zajímat o to, jaký vliv může mít sladká voda na dopravník. Začali si uvědomovat, jelikož dopravník je poháněn klesáním slané vody, že velké množství sladké vody by mohlo rozředit sůl, a pokud by došlo k velkému rozředění, dopravník by přestal klesat. Je možné, že 1 procentní změna slanosti vody - která byla v tomto bodě dosažena - by mohlo narušit rovnováhu: voda by neklesala, protože by nebyla dostatečně slaná a tudiž by se dopravník - Golfský proud - zastavil. Z ničeho nic.3.Jak může globální oteplování zapříčinit nárůst ledovce a jak vede k době ledové?Dramaticky zvedne srážky. Poté posune pás velkých srážek mnohem dále na sever. To způsobí rychlé nahromadění ledových štítů, které následuje postupně. Rychlejší a intenzivnější návrat ledovců. Změna ke které dojde během 21. století bude náhlý návrat ledovců, nejdříve v Eurasii, poté v severní Americe. Doby ledové se vyvinou mnohem, mnohem, mnohem rychleji než se myslelo.4.Bill Gray prohlásil v článku z června 2006, který byl citován na začátku?Tvrdí, že během pouhých tří, pěti, možná osmi let, se svět začne opět ochlazovat." Doufám že na Den poté má každý připravený pár válenek.5.Grónská ledová čepice navzdory varování sílí

Reuters
21. říjen 2005Navzdory obavám, jak díky globálnímu oteplování bude vše tát, bylo zjištěno že grónská ledová čepice během posledních několika let míirně posílila, tvrdí mezinárodní skupina vědců.

Skupina vedená profesorkou Olou Johannessenovou, z norského Nansen Environmental and Remote Sensing Center, vydala své nálezy na síti před publikací ve vědeckém žurnálu Science.


Další odkaz je o tom jak zdrcující je situace v Mexickém zálivu.Článek je v Angličtině.


http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=22514

Vaše názory

Vytvořeno 03.12.2010 20:25:23 | Poslední změna 15.05.2012 13:49:33
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Jméno / odeslat anonymně:
E-mail:
Opište prosím kontrolní kód "9334":
 
dobrysmileysmiley
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one